Boys Swimming

200 Yard Medley Relay
  NAME TIME
1. Wyoming 1:46.89
2. Mariemont 2:00.42
3. Taylor 2:08.10
200 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Aiden Rieskamp (Sr), Taylor 1:49.11
2. Carter Hagenauer (Jr), Wyoming 1:49.99
3. Jake Dobson (Jr), Madeira 1:51.80
4. Quinn LeBorgne (Sr), Madeira 2:00.08
5. Nate Gemmel (So), Madeira 2:00.17
6. Grant Rindels (Sr), Madeira 2:00.91
7. Zach Spera (Sr), Wyoming 2:03.86
8. Daniel Cooper (Sr), Mariemont 2:04.21
9. Robby Lewis (Fr), Madeira 2:05.64
10. Quinn Heis (Fr), Mariemont 2:06.88
11. Mateo Ramirez (Jr), Madeira 2:08.54
12. Alex Nistor (Sr), Mariemont 2:10.06
13. Nathan Duerk (Sr), Taylor 2:10.61
14. Richard Robles (So), Wyoming 2:10.82
15. Will Spera (So), Wyoming 2:12.16
16. J.T. Hamstra (Jr), Madeira 2:14.84
16. Louie Barber (Fr), Mariemont 2:14.84
18. Owen Lichtenberg (So), Madeira 2:18.85
19. Joe Pettifer (So), Mariemont 2:18.93
20. Braden Blackwelder (So), Madeira 2:20.25
21. Jackson Nieman (Fr), Taylor 2:25.17
22. Jacob Taylor (So), Taylor 2:28.51
23. Ian Vogel (Fr), Taylor 2:29.41
24. Maddox Moon (Fr), Mariemont 2:30.96
25. Beckett Wendler (Fr), Mariemont 2:35.45
26. Carson Duerk (So), Taylor 2:35.82
27. Wesley Johnson (So), Taylor 2:36.71
28. Nate Momper (So), Madeira 2:38.58
29. Alexander Eiding (Sr), Taylor 2:44.68
30. Brayden Schmitt (Fr), Taylor 2:49.22
31. J.D. Riedmiller (Fr), Madeira 2:52.72
200 Yard I.M.
  NAME TIME
1. Jake Dobson (Jr), Madeira 2:10.84
2. Carter Hagenauer (Jr), Wyoming 2:11.62
3. Nate Gemmel (So), Madeira 2:14.37
4. Quinn LeBorgne (Sr), Madeira 2:14.73
5. Mateo Ramirez (Jr), Madeira 2:16.02
6. Robby Lewis (Fr), Madeira 2:17.80
7. Nathan Duerk (Sr), Taylor 2:20.14
8. Joseph Snyder (Fr), Wyoming 2:20.61
9. Aiden Rieskamp (Sr), Taylor 2:20.89
10. Alex Nistor (Sr), Mariemont 2:21.19
11. Max Welty (Fr), Madeira 2:24.36
12. Richard Robles (So), Wyoming 2:27.09
13. Daniel Cooper (Sr), Mariemont 2:35.65
14. Owen Lichtenberg (So), Madeira 2:35.85
15. Soren Ulrich (So), Mariemont 2:36.09
16. Louie Barber (Fr), Mariemont 2:37.79
17. Joe Pettifer (So), Mariemont 2:40.33
18. Ian Vogel (Fr), Taylor 2:44.10
19. Braden Blackwelder (So), Madeira 2:44.94
20. Beckett Wendler (Fr), Mariemont 2:47.19
21. Maddox Moon (Fr), Mariemont 2:55.50
22. Brayden Schmitt (Fr), Taylor 3:08.51
50 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Quinn LeBorgne (Sr), Madeira 23.50
2. Daniel Cooper (Sr), Mariemont 23.81
3. Sam Williams (Sr), Wyoming 24.05
4. Joseph Snyder (Fr), Wyoming 24.10
5. Grant Rindels (Sr), Madeira 24.30
6. Max Welty (Fr), Madeira 24.45
7. Zach Spera (Sr), Wyoming 24.48
8. Jake Dobson (Jr), Madeira 24.51
9. Quinn Heis (Fr), Mariemont 24.61
10. Lucas Brockhoff (So), Taylor 24.66
10. Carter Hagenauer (Jr), Wyoming 24.66
12. Owen Lichtenberg (So), Madeira 24.69
13. Robby Lewis (Fr), Madeira 24.71
14. Carter Rummer (So), Wyoming 25.04
15. Will Spera (So), Wyoming 25.12
16. Mateo Ramirez (Jr), Madeira 25.27
17. Richard Robles (So), Wyoming 25.38
18. Finn Warden (So), Mariemont 25.40
19. Nate Gemmel (So), Madeira 25.86
20. Louie Barber (Fr), Mariemont 26.95
21. J.T. Hamstra (Jr), Madeira 27.20
22. Nate Momper (So), Madeira 27.72
23. Matt Wetzel (Fr), Madeira 27.77
24. Braden Blackwelder (So), Madeira 27.85
25. Ian Vogel (Fr), Taylor 28.08
26. Jackson Nieman (Fr), Taylor 28.54
27. Beckett Wendler (Fr), Mariemont 28.57
28. Jacob Taylor (So), Taylor 28.77
29. Carson Duerk (So), Taylor 29.01
30. Wesley Johnson (So), Taylor 29.29
31. Brayden Schmitt (Fr), Taylor 29.48
32. Matheus Ferri (Fr), Mariemont 29.52
33. Alexander Eiding (Sr), Taylor 29.75
34. Maddox Moon (Fr), Mariemont 30.13
35. Silas Baird (Fr), Madeira 31.42
36. Xander Mays (Fr), Taylor 31.59
37. Joe Pettifer (So), Mariemont 31.69
38. Richard Johnson (Sr), Taylor 32.01
39. Mullins Tanner (So), Taylor 32.22
40. J.D. Riedmiller (Fr), Madeira 32.66
41. Blake Wanek (Sr), Taylor 32.69
42. Michael Fenton (Sr), Taylor 34.78
100 Yard Butterfly
  NAME TIME
1. Max Welty (Fr), Madeira 58.24
2. Jake Dobson (Jr), Madeira 59.34
3. Robby Lewis (Fr), Madeira 1:00.39
4. Richard Robles (So), Wyoming 1:01.49
5. Nathan Duerk (Sr), Taylor 1:05.42
6. Mateo Ramirez (Jr), Madeira 1:08.04
7. Daniel Cooper (Sr), Mariemont 1:08.84
8. Sam Williams (Sr), Wyoming 1:08.96
9. Jackson Nieman (Fr), Taylor 1:12.02
10. Matt Wetzel (Fr), Madeira 1:14.12
11. Owen Lichtenberg (So), Madeira 1:15.04
12. Soren Ulrich (So), Mariemont 1:15.07
13. Joe Pettifer (So), Mariemont 1:18.34
14. Beckett Wendler (Fr), Mariemont 1:19.46
15. Maddox Moon (Fr), Mariemont 1:31.89
16. Blake Wanek (Sr), Taylor 1:34.57
100 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Jake Dobson (Jr), Madeira 50.40
2. Quinn LeBorgne (Sr), Madeira 52.38
3. Grant Rindels (Sr), Madeira 52.70
4. Daniel Cooper (Sr), Mariemont 52.86
5. Joseph Snyder (Fr), Wyoming 53.03
6. Carter Hagenauer (Jr), Wyoming 53.33
7. Mateo Ramirez (Jr), Madeira 53.80
8. Zach Spera (Sr), Wyoming 54.13
9. Aiden Rieskamp (Sr), Taylor 54.69
10. Nate Gemmel (So), Madeira 55.09
11. Sam Williams (Sr), Wyoming 55.48
12. Quinn Heis (Fr), Mariemont 56.00
13. Robby Lewis (Fr), Madeira 56.71
14. Lucas Brockhoff (So), Taylor 56.89
15. Will Spera (So), Wyoming 57.13
16. Owen Lichtenberg (So), Madeira 58.14
17. Max Welty (Fr), Madeira 58.56
18. Braden Blackwelder (So), Madeira 59.05
19. J.T. Hamstra (Jr), Madeira 59.60
20. Louie Barber (Fr), Mariemont 1:01.61
21. Nate Momper (So), Madeira 1:02.08
22. Ian Vogel (Fr), Taylor 1:03.54
23. Jackson Nieman (Fr), Taylor 1:04.75
24. Soren Ulrich (So), Mariemont 1:06.33
25. Jacob Taylor (So), Taylor 1:06.88
26. Alexander Eiding (Sr), Taylor 1:07.64
27. Carson Duerk (So), Taylor 1:07.70
28. Silas Baird (Fr), Madeira 1:07.82
29. Beckett Wendler (Fr), Mariemont 1:08.20
30. Wesley Johnson (So), Taylor 1:09.41
31. Matheus Ferri (Fr), Mariemont 1:10.34
32. Brayden Schmitt (Fr), Taylor 1:10.69
33. Richard Johnson (Sr), Taylor 1:11.70
34. J.D. Riedmiller (Fr), Madeira 1:12.01
35. Xander Mays (Fr), Taylor 1:17.94
36. Mullins Tanner (So), Taylor 1:18.43
500 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Jake Dobson (Jr), Madeira 5:00.11
2. Carter Hagenauer (Jr), Wyoming 5:02.24
3. Joseph Snyder (Fr), Wyoming 5:48.65
4. Nathan Duerk (Sr), Taylor 5:51.17
5. Quinn LeBorgne (Sr), Madeira 5:52.24
6. Quinn Heis (Fr), Mariemont 5:54.71
7. Finn Warden (So), Mariemont 6:07.75
8. Alex Nistor (Sr), Mariemont 6:10.24
9. Joe Pettifer (So), Mariemont 6:10.39
10. J.T. Hamstra (Jr), Madeira 6:22.03
11. Louie Barber (Fr), Mariemont 6:22.90
12. Richard Johnson (Sr), Taylor 6:29.31
13. Ian Vogel (Fr), Taylor 6:39.41
14. Jacob Taylor (So), Taylor 6:53.07
15. Wesley Johnson (So), Taylor 7:41.76
200 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Wyoming 1:36.77
2. Taylor 1:41.09
3. Mariemont 1:43.22
100 Yard Backstroke
  NAME TIME
1. Grant Rindels (Sr), Madeira 58.84
2. Max Welty (Fr), Madeira 1:02.18
3. Carter Rummer (So), Wyoming 1:04.66
4. Quinn LeBorgne (Sr), Madeira 1:05.79
5. Will Spera (So), Wyoming 1:06.17
6. Quinn Heis (Fr), Mariemont 1:06.96
7. Soren Ulrich (So), Mariemont 1:09.64
8. Louie Barber (Fr), Mariemont 1:09.83
9. Braden Blackwelder (So), Madeira 1:13.52
10. Nate Momper (So), Madeira 1:16.18
11. Beckett Wendler (Fr), Mariemont 1:19.50
12. Richard Johnson (Sr), Taylor 1:21.21
13. Maddox Moon (Fr), Mariemont 1:23.41
14. Matt Wetzel (Fr), Madeira 1:23.93
15. Jackson Nieman (Fr), Taylor 1:27.27
16. Wesley Johnson (So), Taylor 1:29.99
17. Blake Wanek (Sr), Taylor 1:32.66
18. Silas Baird (Fr), Madeira 1:33.88
19. Carson Duerk (So), Taylor 1:35.07
20. J.D. Riedmiller (Fr), Madeira 1:45.98
100 Yard Breaststroke
  NAME TIME
1. Aiden Rieskamp (Sr), Taylor 57.90
2. Zach Spera (Sr), Wyoming 1:04.67
3. Mateo Ramirez (Jr), Madeira 1:07.54
4. Nate Gemmel (So), Madeira 1:07.70
5. Robby Lewis (Fr), Madeira 1:07.76
6. Carter Hagenauer (Jr), Wyoming 1:08.84
7. Quinn LeBorgne (Sr), Madeira 1:10.58
8. Nathan Duerk (Sr), Taylor 1:11.14
9. Finn Warden (So), Mariemont 1:12.43
10. Alex Nistor (Sr), Mariemont 1:13.20
11. Grant Rindels (Sr), Madeira 1:15.90
12. Ian Vogel (Fr), Taylor 1:17.39
13. Louie Barber (Fr), Mariemont 1:21.68
14. Beckett Wendler (Fr), Mariemont 1:23.98
15. Joe Pettifer (So), Mariemont 1:24.83
16. Daniel Cooper (Sr), Mariemont 1:25.79
17. Brayden Schmitt (Fr), Taylor 1:28.78
18. Matheus Ferri (Fr), Mariemont 1:29.26
19. Carson Duerk (So), Taylor 1:32.20
20. Michael Fenton (Sr), Taylor 1:34.03
21. Maddox Moon (Fr), Mariemont 1:35.03
22. Mullins Tanner (So), Taylor 1:46.86
400 Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Wyoming 3:41.52
2. Mariemont 3:55.50
3. Taylor 3:56.89

Bodey HomeTown Ticketing National Exemplar Katie Speed, LMT